Home
Alphen
Agenda
Fotoalbums
Links
Nieuwsarchief
Plattegrond

Wat is WHAM
Onze collectie
Nieuwsbrieven
WHAM winkel
Wordt donateur
Contact WHAM

Ansichtkaarten
Bedrijvigheid
Bestuur
Bidprentjes
Criminaliteit
Gebouwen
Genealogie
Luchtfoto's
Maaswerken
Mooi Alphen
Muziek
Natuur
Onderwijs
Ontmoetingen
Oorlog
Ouwe kranten
Prinsengalerij
Publicaties
Religie
Signalement
Straatnamen
Verenigingen
Video's
Watersnood
Zoekplaatjes

Nieuw op de site
Zoeken op de site
Contact site

 
logo Bestuur

H.H.L.M. Pröpper (1984-1991)

Henri Herman Laurens Maria (Henk) Pröpper werd geboren in Venlo op 20 oktober 1931.
Hij trouwde, eveneens in Venlo, op 18 februari 1958.

Op 1 mei 1991 werd hij, na afloop van een buitengewone raadsvergadering, waarin hij officieel het ambt van burgemeester van de gemeente West Maas en Waal neerlegde, benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.

Loopbaan Henk Pröpper:


Burgemeester Pröpper
- beroepsmilitair, Koninklijke Landmacht, van 1951 tot 1975
- peletoncommandant, Nederlandse detachement VN in Korea, van 1953 tot 1954
- docent Koninklijke Militaire School te Weert, vanaf 1954
- compagniecommandant te Zuidlaren
- functie bij de sectie operaties en opleidingen, staf Eerste Divisie
- functie bij de sectie operaties en opleidingen, staf Eerste Legerkorps
- lid gemeenteraad van Brummen, van 1 september 1970 tot 16 mei 1977
- lid Provinciale Staten van Gelderland, van 2 juli 1974 tot 1 september 1979
- wethouder van Brummen, van 3 september 1974 tot 16 mei 1977
- burgemeester van Dreumel, van 16 mei 1977 tot 1 januari 1984
- waarnemend burgemeester van Wamel, van 1 september 1979 tot 1 januari 1984
- burgemeester van West Maas en Waal (Gld.), van 1 januari 1984 tot 1 mei 1991
- lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 22 november 1988 tot 1 januari 1995
- lid Provinciale Staten van Gelderland, van 18 april 1995 tot 13 april 1999

WHAM logo

website by AageM